В історії українського народу є трагічні сторінки, що примушують стискатися людські серця. Одна з найстрашніших сторінок – Голодомор.

24 листопада 2016 року бібліотекарем навчального закладу Лушпій Л.П. проведено годину скорботи «Людської пам’яті мости».

Пам’яті мільйонів українських селян, які загинули мученицькою смертю від голоду, заподіяного сталінським тоталітаризмом у 1932-1933 роках; пам’яті українських сіл і хуторів, які щезли з лиця землі після найбільшої трагедії ХХ століття, присвятили цей захід.

Відкрийтесь, небеса!

Зійдіть на землю.

Всі українські села,

Присілки та хутори,

Повстаньте всі,

Кому сказали: вмри!

Засяйте над плаштою

Невинні душі!

Зійдіть на води й суші,

Збудуйте пам’яті

Невигасний собор!

21 листопада 2016 року бібліотекарем навчального закладу Лушпій Л.П. проведено тематичну годину до третьої річниці Революції гідності і Свободи «Народ мій є, Народ мій завжди буде. Ніхто не переможе мій народ!».

Метою заходу було пригадати події, які відбувалися в країні і на Майдані Незалежності в 2013 році, розширити знання учнів про Революцію Гідності та Свободи, усвідомлення себе українцем, почуття особистої відповідальності за долю держави.

«Боротьба не за щастя вже навіть іде – за життя!

Бо його забирають.

Нас надіє веде, нас ідея веде

За свободу для рідного краю…»

«Палає Київ у вогні

Горять сталеві БТРи

Там, на межі-передовій,

Народ боронять волонтери.

Палають шини і серця,

Ніхто не хоче помирати.

Перед екраном матері

І там, і там їхні солдати…»

«Небесна сотня – безневинна жертва…

Бандитам не сховатись за хрестом.

Отим хрестом, де їхня совість мертва

Зрікається, і серцем, і чолом…

У прощену неділю впала долу,

Простіть нас, браття, миленькі, простіть…

За Україну – зранену і голу…

За Вас не впала і за Вас стоїть!»

З 30 вересня по 09 жовтня бібліотекою навчального закладу проведено обласну декаду бібліотек «Книга і читання – важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів».

Розпочалася декада з акції «Подаруй бібліотеці книгу з власним автографом». На другий день учні відвідали бібліотечний урок «Довідково-бібліографічний апарат як складова забезпечення інформаційних потреб користувачів».

В бібліотеці оформлено книжкову виставку «Її велич – українська книга», проведено бліц-опитування «Твоя улюблена книга» та моніторингове дослідження «Що читають наші учні».

На закінчення декади бібліотека провела літературні посиденьки з презентацією нової книги «Дорога в безсмертя» про Дмитра Коряка, упорядник Надія Гринь.

Захисникам Вітчизни, визволителям Лохвицького краю, присвячено ряд виховних заходів у вересні 2016 року. Урок слави «Перемогу кували повсюду» провели бібліотекар училища Лушпій Л.П. та бібліотекар Лохвицької районної центральної бібліотеки Бурлей К.І.

«Війна пройшла залізним плугом через кожне серце, кожну долю і кожне життя. Сувора її правда назавжди залишиться у нашій пам’яті. Тому вкотре ми маємо усвідомлювати значення таких слів як мир, порозуміння і примирення», - говорила Бурлей К.І.

З особливим хвилюванням розповідала вона про трагічні бої воїнів Південно-Західного фронту з фашистськими окупантами, що розгорнулися в урочищі Шумейково, у вересня 1941 року, що неподалік від міста Лохвиця.

75 років тому, воїни Південно-Західного фронту на чолі з командуючим фронтом генерал-полковником М.П. Кирпоносом на цьому политому кров’ю шматочку землі до останнього свого подиху билися з ворогом.

На завершення Лушпій Л.П. наголосила, що захищати Вітчизну – це державний обов’язок кожного громадянина нашої країни.

До 75-річниці трагедії у Бабиному Яру в навчальному закладі проведено виховну годину «Попіл знищених стискає наші серця».

Фабрика смерті «Бабин яр» займає в українській історії особливе місце. Тільки за два дні 29 і 30 вересня 1941 року палачі відсилали інформацію в Берлін про страту 33 771 єврея.

«Ми живемо, ми вільні, ми розбудовуємо власну державу. Люди, які пішли в небуття, захистили собою наші родоводи. Пам’ятаймо про це», - закликала учнів бібліотекар Лушпій Л.П.

Вшанували земляків

18 березня 2016 року у навчальному закладі відбулося засідання круглого столу за участі учнів, педагогічних працівників училища та бібліотекаря відділу обслуговування юнацтва Лохвицької центральної районної бібліотеки Бурлей К.І. за підсумками краєзнавчих досліджень. У ході заходу присутні дізналися цікаві факти з життя дослідника-народознавця, українського фольклориста, етнографа, історика, поета і перекладача, нашого земляка уродженця с. Токарі Василя Петровича Милорадовича, 170-річчя від дня народження якого прогресивна українська громадськість відзначила у січні цього року.

Ще одним відкриттям для учнів стала неординарна постать поета, журналіста, уродженця м. Лохвиця Давида Ісаковича Каневського, 100-річчя від дня народження якого ми відзначаємо 23 березня.

Виступ Бурлей К.І. продовжила бібліотекар навчального закладу Лушпій Л.П., яка підготувала добірку цікавих матеріалів про Олексія Федотовича Коломійця, уродженця с. Харківці, відомого драматурга, день народження якого теж відзначаємо у березні.

Із цікавими дослідженнями виступили учні-референти та заступник директора з НВР Яковенко Т.В. учні дізналися багато корисної інформації про талановитих земляків, доторкнулися серцем до цілющої криниці їх безсмертних творів.

Вшанували подвиг учасників Революції гідності

19 лютого 2016 року перший загальноучилищний урок розпочався виконанням Державного Гімну України та хвилиною мовчання з ушанування пам’яті Героїв Небесної Сотні.

 Відповідно до плану заходи цього дня продовжилися годиною пам’яті «Україна – нація героїв». Ведучі – бібліотекар училища Лушпій Л.П. та бібліотекар відділу обслуговування юнацтва Лохвицької центральної районної бібліотеки ім. Г.С. Сковороди Бурлей К.І. – відтворили хронологію подій дворічної давності. На фоні «Пливе кача…» учні переглянули документальне відео про Героїв Небесної Сотні, а ведучі доповнили переглянуті матеріали розповіддю про лохвицьких активістів Революції гідності.

 На завершення години учасники запалили скорботну свічу пам’яті та хвилиною мовчання вшанували загиблих Героїв.

 Ми ще не раз згадаємо ту весну

 І ці події, і цей кривавий шлях

 І закарбуємо  у кожнім серці «Небесну  Сотню»

 Яка тепер на небесах!

Одвічний біль Афганістан

11 лютого 2016 року учні навчального закладу разом з заступником директора з виховної роботи Климко К.М., майстрами виробничого навчання та бібліотекарем Лушпій Л.П. відвідали районну бібліотеку ім. Г.С. Сковороди та стали учасниками уроку-реквієму «Ми будемо довго пам’ятати і вам забути не дамо», який підготували і провели працівники бібліотеки з нагоди 27-ої скорботної річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан. Ведучі заходу – Бузівська В.О. та Сініченко Н.М. – зворушливо та емоційно розпочали захід та повели присутніх дорогами тієї страшної війни: озвучили історичну довідку, виразно читали поезії та спогади воїнів-афганців; лунали авторські пісні земляків-ветеранів.

 Не менш хвилюючим був виступ наукового співробітника місцевого краєзнавчого музею Степаненко Н.І., яка розповіла про участь в афганській війні наших земляків. Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять про лохвичан та всіх воїнів, що полягли в Афганістані…

 

Хвилина мовчання…

 Встають побратими, відважні бійці…

 Знов закипає та битва остання…

 Вона, як сивина, вона, як рубці…

 Хвилина мовчання…

 

Найвищою точкою емоційного напруження став перегляд учасниками відкритого уроку фільму-презентації «Афганістан – мій біль».

 Воїни-афганці… Ми тепер називаємо їх по-різному: інтернаціоналісти, ветерани. А цю війну називаємо помилковою. 70 років тому було покладено край фашизму. Діди наші думали, що та війна – остання. Проте вони не знали, що їх онуків також будуть називати ветеранами.

 Цього ж дня у групах відбулися виховні години, присвячені вищезазначеній темі. Учні активно ділилися враженням про відвіданий захід.

Історична година пам’яті «Крути: подвиг і трагедія»

28 січня 2016 року у приміщенні бібліотеки навчального закладу з метою консолідації суспільства навколо пам’яті про борців за волю України, виховання в молоді патріотизму та гордості за героїчне минуле та сьогодення українського народу для учнів та працівників проведено годину історичної пам’яті «Крути: подвиг і трагедія».

Учасники заходу дізналися багато нового про подвиг добровольців січового куреня – студентів, гімназистів, серед яких були просто діти по 14-15 років, які поруч з вояками Центральної Ради, переважно юнаки Київської військової школи імені Б. Хмельницького, стали на захист своєї держави.

Затамувавши подих, присутні уважно слухали виступ бібліотекаря відділу обслуговування юнацтва Лохвицької центральної районної бібліотеки Бурлей К.І. про перший та останній бій юнаків, які стримували шеститисячне військо ворога, що розтяглося фронтом на кілька кілометрів під Крутами. По-особливому хвилююче з уст учениць прозвучали рядки поезій, зокрема:

 

Стогнали Крути і молився вітер,

Цілуючи скривавлені сліди,

Вас мало, діти вас так мало, діти,

Супроти п’яної московської орди.

 

А потім був виступ історика, викладача спецдисциплін Зайцевої Л.П. Вона повідала присутнім деталі тієї січневої трагедії та наголосила на історичному значенні подвигу юних патріотів.

Підвела підсумки  години пам’яті заступник директора з виховної роботи Климко К.М. Вона наголосила, що день Крут став Всеукраїнським святом пам’яті юнаків, які захищали Україну від лютих ворогів, а могила героїв буде тим дзвоном, що завжди закликатиме до живих. Приходитимуть нові покоління й вони пам’ятатимуть, що тут лежать ті, що віддали все, що мали, - молодість, надії й саме життя за волю України. Вони не загинули – вони пішли у безсмертя.

У цей день у групах відбулися виховні години «Україна одна на всіх».

Дню Соборності присвячено

21 січня 2016 року з нагоди Дня Соборності України для учнів та працівників навчального закладу проведено відео презентацію «Навіки разом», у ході якої учасники заходу мали можливість поринути у вир бурхливих січневих подій 1919 року.

Окрім документальних матеріалів та відеофільму, до уваги присутніх було запропоновано цікавий сценарій свята: лунали вірші, пісні, озвучені спогади сучасників про історичний Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Цього ж дня у групах пройшли виховні години.

Зустріч з бібліографом районної бібліотеки

11 грудня 2015 року учні та працівники училища стали учасниками інформаційної години «Правова відповідальність неповнолітніх», яка відбулася за участі бібліографа Лохвицької центральної районної бібліотеки Петрич О.О. Після змістовного виступу Олени Олександрівни учні мали змогу задавати запитання та ще довго спілкуватися з доповідачем. Підсумок заходу підвела заступник директора з НВР Яковенко Т.В.

Голод 33 – незгойна рана України

У п’ятницю, 27 листопада 2015 року, з метою вшанування світлої пам’яті безвинно замучених голодом та політичними репресіями людей, у навчальному закладі для учнів проведено усний журнал «Минуле стукає в наші серця». У ході журналу вихованці дізналися про нові страшні історії у літописі найчорнішого вікопомного 33-го. Хвилиною мовчання вшанували жертв голодомору та запалили свічку пам’яті.

Бібліотекар училища Лушпій Л.П. запросила учасників заходу переглянути матеріали виставок, оформлених до сумнозвісної річниці у холі закладу та бібліотеці.