Одвічний біль Афганістан

 

11 лютого 2016 року учні навчального закладу разом з заступником директора з виховної роботи Климко К.М., майстрами виробничого навчання та бібліотекарем Лушпій Л.П. відвідали районну бібліотеку ім. Г.С. Сковороди та стали учасниками уроку-реквієму «Ми будемо довго пам’ятати і вам забути не дамо», який підготували і провели працівники бібліотеки з нагоди 27-ої скорботної річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан. Ведучі заходу – Бузівська В.О. та Сініченко Н.М. – зворушливо та емоційно розпочали захід та повели присутніх дорогами тієї страшної війни: озвучили історичну довідку, виразно читали поезії та спогади воїнів-афганців; лунали авторські пісні земляків-ветеранів.

 Не менш хвилюючим був виступ наукового співробітника місцевого краєзнавчого музею Степаненко Н.І., яка розповіла про участь в афганській війні наших земляків. Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять про лохвичан та всіх воїнів, що полягли в Афганістані…

 

Хвилина мовчання…

 Встають побратими, відважні бійці…

 Знов закипає та битва остання…

 Вона, як сивина, вона, як рубці…

 Хвилина мовчання…

 

Найвищою точкою емоційного напруження став перегляд учасниками відкритого уроку фільму-презентації «Афганістан – мій біль».

 Воїни-афганці… Ми тепер називаємо їх по-різному: інтернаціоналісти, ветерани. А цю війну називаємо помилковою. 70 років тому було покладено край фашизму. Діди наші думали, що та війна – остання. Проте вони не знали, що їх онуків також будуть називати ветеранами.

 Цього ж дня у групах відбулися виховні години, присвячені вищезазначеній темі. Учні активно ділилися враженням про відвіданий захід.