Історична година пам’яті «Крути: подвиг і трагедія»

28 січня 2016 року у приміщенні бібліотеки навчального закладу з метою консолідації суспільства навколо пам’яті про борців за волю України, виховання в молоді патріотизму та гордості за героїчне минуле та сьогодення українського народу для учнів та працівників проведено годину історичної пам’яті «Крути: подвиг і трагедія».

Учасники заходу дізналися багато нового про подвиг добровольців січового куреня – студентів, гімназистів, серед яких були просто діти по 14-15 років, які поруч з вояками Центральної Ради, переважно юнаки Київської військової школи імені Б. Хмельницького, стали на захист своєї держави.

Затамувавши подих, присутні уважно слухали виступ бібліотекаря відділу обслуговування юнацтва Лохвицької центральної районної бібліотеки Бурлей К.І. про перший та останній бій юнаків, які стримували шеститисячне військо ворога, що розтяглося фронтом на кілька кілометрів під Крутами. По-особливому хвилююче з уст учениць прозвучали рядки поезій, зокрема:

 

Стогнали Крути і молився вітер,

 Цілуючи скривавлені сліди,

 Вас мало, діти вас так мало, діти,

 Супроти п’яної московської орди.

 

А потім був виступ історика, викладача спецдисциплін Зайцевої Л.П. Вона повідала присутнім деталі тієї січневої трагедії та наголосила на історичному значенні подвигу юних патріотів.

Підвела підсумки  години пам’яті заступник директора з виховної роботи Климко К.М. Вона наголосила, що день Крут став Всеукраїнським святом пам’яті юнаків, які захищали Україну від лютих ворогів, а могила героїв буде тим дзвоном, що завжди закликатиме до живих. Приходитимуть нові покоління й вони пам’ятатимуть, що тут лежать ті, що віддали все, що мали, - молодість, надії й саме життя за волю України. Вони не загинули – вони пішли у безсмертя.

У цей день у групах відбулися виховні години «Україна одна на всіх».